Як іноземцю не одержати відмову в легалізації документів в Україні?

Багато хто стикаються з легалізацією документів та Міністерством закордонних справ, яке уповноважене проводити легалізацію та апостелізацію. Легалізація – це вчинення певних дій (проставлення печаток на документах), які надають такому документу юридичну силу на території країни, де ці штампи були проставлені. Також існує апостиль – це заповнення документів на спеціальних бланках, або проставлення штампа апостилю на оригіналах документів.

Апостиль:

 Якщо у вас є апостиль, то вам не потрібно буде зв’язуватися з посольством країни, яка видала цей документ для легалізації, ви можете  зв’язатися з Міністерством закордонних справ для нанесення апостилю в Україні. Щоб подати документи на апостиль, вам потрібно буде сплатити збір у розмірі 300 грн. за термінову (до 5 днів) легалізацію та 150 грн. за звичайну (до 9 днів) для фізичних осіб та 900 грн. за термінові та 450 грн. для звичайного для юридичних осіб. Квитанція разом із Заявкою про апостиль та документом, на якому буде проставлено апостиль, надсилаються Новою поштою під час карантину.

Якщо апостиль не проставлений, то вам потрібно буде пройти 2 етапи легалізації, які описані нижче.

Що таке легалізація та причини відмови?

Для легалізації документів, у тому числі тих, щ обули отримані з посольства вашої країни на території України, вам потрібно буде звернутися до Міністерства закордонних справ, а саме у м. Києві, вул. Велика Житомирська 2. Документи та Заява про легалізацію, яку ви можете завантажити тут протягом карантинного періоду, надсилаються лише новою поштою. Якщо ви представляєте інтереси іншої особи, то вам потрібно буде додати до Заяви на легалізацію довіреність в оригіналі (довіреність разом із легалізованими документами буде повернуто вам поштою) та квитанцію про сплату збору , за термінову легалізацію,  потрібно буде заплатити 300 грн на строк до 5 днів. , для звичайних, за даними МЗС, документів надсилатимуть 5-6 робочих днів, але у вас вони будуть 8-9 днів, потрібно заплатити 150 грн. Із досвіду скажу, що всі рядки не точні, і в середньому затримуються на 2–3 дні. Ці ціни вказані для фізичних осіб, якщо ви юридична особа, то заплатіть 900 грн за термінову легалізацію та 450 грн за стандартну.

Ми також хочемо нагадати, що іноземні документи, наприклад, справка з поліції країни вашого громадянства, якщо вона не апостильована, спочатку повинна бути легалізовані в посольстві країни, яка видала такий документ, ця процедура займає до 3 днів, а потім подана для легалізації до Міністерства закордонних справ.

Результат:

  • Реквізити для сплати апостилю або легалізації: Казначейство України / м.Київ / 22060000; Код ЄДРПОУ: 3756764; No рахунку UA568999980313010067000028001; та вкажіть у призначенні: гроші за консульські дії та код 067.
  • Надішліть на ім’я: Носок Анни Іванівни та вкажіть номер +38 044 238 18 15.
  • Якщо ви надсилаєте документи на апостиль, тоді вам слід надіслати оригінал документа та квитанцію з оплатою.
  • Якщо ви надсилаєте документи для легалізації та надсилаєте їх в якості представника, вам також потрібно буде надіслати оригінал довіреності із Заявою про легалізацію та квитанцією, що підтверджує оплату.
  • На зворотному боці як Заяви на легалізацію, так і Заяви на апостилізацію, потрібно вказати ім’я, прізвище та по батькові, контакний номер та номер відділення Нової пошти на яке ви хочете отримати документи.

* Коли ви будете легалізувати документи в державній державі, яка видає документ, і робіть це в інтересах третього обличчя, вам потрібно буде надати довіреність на 2-х мовах: англійській та українській.

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.

З тегами: , , ,