Як визнати шлюб недійсним

ЯК ПРИЗНАЧИТИ БРИЖНІ НЕВИДИМИ

З точки зору юриспруденції, це досить складна і трудомістка процедура, що вимагає багато досвіду та знань про всі особливості цього процесу. Слід зазначити, що це регулюється в рамках відповідних статей сімейного законодавства. Крім того, рішення з цього питання можна отримати виключно в рамках розпочатого судового розгляду. Кінцевим результатом цього є повне скасування подружніх прав та обов’язків, які набувають чинності відразу після офіційної реєстрації шлюбу в ЗАГСі. Щодо майна, придбаного та отриманого шлюбним входом, воно повинно бути розділене за чинними нормами чинного законодавства. Якщо подружня пара оформила шлюбний договір, то всі його положення втрачають свою юридичну силу. Важливо скасувати, що незалежно від ситуації права спільних дітей залишаються незмінними.

Підстави для скасування шлюбу

Як показує практика, розлучення може статися з наступних причин:

Реєструючи сімейні стосунки, один з подружжя не повідомив другого про наявність смертельної чи небезпечної для життя хвороби. При такому розвитку подій друга сторона має право вимагати розлучення.
У випадку фіктивного шлюбу, метою якого було не створення сім’ї, а отримання певних переваг та уподобань від сімейного стану.
Родинні стосунки, як з’ясувалося пізніше, оформлялися між близькими родичами.
Шлюб був укладений у той час, коли одна із сторін ще була в активних подружніх стосунках з іншою людиною. Це пов’язано з тим, що, згідно з чинним законодавством, не можна мати відразу двох дружин чи чоловіків.
Державна реєстрація проводилася в умовах тиску на одного з подружжя. У зв’язку з цим прийняте рішення не можна вважати повністю щирим.

Як визнати шлюб недійсним?

Почати потрібно з того, що потрібно підготуватися до тривалого судового розгляду, в рамках якого обидві сторони пари будуть задоволені. Важливо, щоб під час судового розгляду ваші інтереси представляв кваліфікований фахівець. Це необхідно для збору необхідної документації, підбору відповідного набору доказів тощо. Також не забувайте, що професійні юристи володіють навичками доповідача, що дає можливість викладати інформацію максимально вигідно. Крім усього іншого, вони здатні звернути увагу на найдрібніші деталі справи, які можуть докорінно змінити її результат.

Подати позовну заяву в суди мають право особи, що належать до таких категорій:

Подружжя, яке має підстави вважати, що його права були порушені під час реєстрації шлюбу або вже під час нього.
Опікуни неповнолітніх, добробуту яких загрожувало укладення шлюбних зв’язків.
Прокурори, якщо є вагомі підстави вважати, що попередній шлюб був фіктивним.
У більшості випадків позов може бути поданий у будь-який час. Єдиним винятком є ​​ситуація, коли один з подружжя був смертельно хворий. Тоді у другої сторони подружжя є рівно дванадцять місяців, щоб скласти та подати позов.

Відповідно до діючих законодавчих норм, суд розглядає подібні справи на загальних підставах. На процедуру не впливають ніякі фактори. Важливо лише зазначити, що суд має повне право відмовити у розгляді позову через помилки в документації. Саме з цієї причини, щоб забезпечити бажаний результат, вам негайно доведеться звернутися до справжніх професіоналів, здатних грамотно провести весь процес розлучення, від його початку до логічного завершення.