Шлюб з іноземцем

Допомога в оформленні шлюбу для іноземця (іноземки) з громадянкою (громадянином) України

Навіщо іноземцям потрібен шлюб?

Насправді багато українських дівчат і жінок, а також і чоловіки (хоч і приховують це), мріють вийти заміж за іноземця (іноземку). Така можливість їм здається вельми привабливим ходом в життя.

Хтось може сказати, що це шлюби за розрахунком, хтось їх засудить, а хтось може порахувати, що це справа кожного. Ми ж вважаємо, що справи сердечні це суто особисті відносини, а ось їх оформлення вже стосується і окремого суб’єкта – держави.

У будь-якому випадку реєстрація шлюбних відносин в державних органах згідно з законодавчими нормами створює юридичні факти, а також надає певні права та обов’язки. Держава насправді бажає контролювати все, що відбувається на території країни, і звичайно процес реєстрації шлюбів теж для нього є джерелом доходу, адже воно справно отримує збори за будь-які реєстраційні дії. Наприклад, останнім часом держава непогано заробляє на прискореної реєстрації шлюбів іноземців.

Звичайно держава надає додаткові переваги тим, хто скористався послугами державних органів. Наприклад, якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі, то вам надається право стати на облік для отримання додаткової нерухомості, або купити її за програмами пільгового державного кредитування молодих сімей. Якщо Ви живете разом, чи не оформивши Ваші подружні відносини, то ви втрачаєте деяких прав.

Крім того, наприклад, для іноземців або осіб без громадянства, які бажають отримати дозвіл на імміграцію, постійний вид на проживання, а потім і українське громадянство, одним з основних підстав (а часто єдино можливим) є реєстрація шлюбу іноземця з громадянином (громадянської) України та перебування в такому шлюбі понад два роки.

Насправді законодавством створені умови, при яких іноземцю, який не має родичів в Україні, важко отримати постійний вид на проживання і іммігрувати в Україну.

Чому б іноземці не скористатися таким правом, якщо у нього є така можливість?

Підстави для отримання дозволу на імміграцію і постійного виду на проживання в Україні досить обмежені й нездійсненні для багатьох, а тим більше в країнах Європейського союзу і США.

Права людини на свободу переміщення, закріплені в європейських конвенціях та інших міжнародних документах, захищаються національними державними властями неохоче.

Однак, міжнародні договори встановлюють непорушність природних прав людини на свободу переміщення і це треба пам’ятати будь-якому державному службовцю.

Така несправедливість і дискримінацію на расовому чи національному ґрунті хоч офіційно не підтримується владою України та інших країн Європи, проте існує по факту.

Які небезпеки для іноземця?

Імміграція (не плутайте з тимчасовим дозволом на проживання) в Україні після оформлення шлюбу з українкою (українцем) можлива і вимагає певного періоду часу (близько 3-х років).

Також необхідно дотримати гарантії того, що громадянин України після реєстрації шлюбу не буде розривати його в односторонньому порядку, а також не буде вимагати гроші від іноземця і шантажувати його розірванням шлюбу в односторонньому через суд. Таке часто зустрічається, коли чоловік або дружина в разі виникнення проблем у відносинах насильно утримує чоловіка, погрожуючи йому депортацією.

Пам’ятайте, що в разі виникнення конфлікту з Вашим чоловіком він може розірвати шлюб в односторонньому порядку. Така процедура можлива через суд за кілька місяців і Ви позбудетеся можливості як тимчасового перебування в Україні, так і отримання дозволу на імміграцію, а також можливості в подальшому отримати постійний вид на проживання.

Звичайно, люди, які займаються шахрайством в цій сфері можуть бути виявлені і інформація про них викладається на різні сайти, в результаті чого вони псують собі репутацію на все життя. Але тим не менше треба бути обережними.

Хто може допомогти оформити шлюб правильно?

Спеціалізовані фірми в Україні надають своїм клієнтам послуги для надання допомоги в укладанні шлюбу між іноземцем та громадянином України, а також отримання в майбутньому іноземцю спочатку тимчасового і потім постійного виду на проживання в Україні та дозволу на імміграцію, а потім при дотриманні певних, встановлених державою умов , громадянства України.

Для іноземців з пострадянських країн і деяких країн Азії, Африки і Близького Сходу країна в центрі Європи – просто єдина можливість змінити свій статус і стати європейцем.

На відміну від США і країн ЄС, де шлюб з іноземцем на наявність ознак фіктивності досить ретельно перевіряється, а за обман передбачена навіть кримінальна відповідальність, в Україні відповідальності на перший погляд не передбачено.

Але це не так, вона є і тут слід краще індивідуально проконсультуватися з нашим адвокатом у кримінальних справах.

Юридичний сервіс зазвичай включає:

 • Надання юридичної консультації.
 • Переговори зі сторонами і роз’яснення всіх правових норм.
 • Збір необхідних документів для вступу в шлюб і їх легалізація в консульських службах і міністерствах закордонних справ.
 • Сприяння процедурам реєстрації шлюбу (прискорення шлюбу – за один день або два дні).
 • Укладення шлюбного контракту і завірення підписів нотаріально.
 • Реєстрація шлюбу в компетентному органі чи установі.
 • Консультації по законному перетину кордону.
 • Оформлення тимчасового та постійного виду на проживання, дозволу на імміграцію і отримання громадянства.

Переваги:

 • Перевірка претендентів і вчинення шлюбів з громадянами України та іноземцями, що не були засуджені до тюремного ув’язнення, які раніше не були в фіктивні шлюби, у них не були погашені позики, борги, відсутні правопорушення. Шлюби в такому випадку оформляються з тими, хто має хорошу репутацію.
 • Компанія збирає всі необхідні документи, робить їх правильний переклад і легалізацію в компетентних органах.
 • У разі, якщо іноземець перебуває в країні протягом 1-2 тижнів, і шлю
 • б не може бути укладений протягом місяця після подачі заяви (зазвичай така процедура встановлена ​​законом), можна зробити так, щоб іноземець не приїжджав в Україну двічі, і прискорити процедуру реєстрації шлюбу в термін 1 або 2-3 дня.
 • Щоб захистити інтереси іноземця і нареченої, полягає шлюбний договір, в якому прописується, що сторони не мають майнових претензій один до одного, а придбана ними власність в майбутньому є приватною особистою власністю кожного; зобов’язання перед третіми особами є їх особистими зобов’язаннями (наприклад кредити або борги).
 • Допомога в розірванні шлюбу, в тому числі в суді (якщо виникне така необхідність).

Етапи співпраці:

 • Приходьте в офіс і отримуєте консультацію.
 • Оформляєте договір на юридичні послуги.
 • Оплачуєте вартість послуг.
 • Чи надаєте необхідні документи.
 • Оформляєте шлюб і отримуєте свідоцтво про шлюб.
 • Реєстрація тимчасової посвідки на проживання (щороку), а через 2 роки в шлюбі – постійного виду на проживання (оплачується окремо).
 • Отримання українського громадянства після 2-х років в шлюбі (оплачується окремо).

Документи від молодят:

 • Оригінали паспорта нареченої або нареченого – українця та довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
 • Оригінал паспорта іноземця з відміткою про отримання посвідки на проживання або візи, або штампа про перетин кордону.
 • Довідка з прикордонної служби в разі якщо паспорт іноземця виданий менш ніж 6 місяців тому.
 • Переклад паспорта іноземця на українську мову з нотаріальним посвідченням.
 • Посвідчення на тимчасове проживання (при наявності).
 • Документ про розірвання попереднього шлюбу, якщо раніше вже один з подружжя був одружений. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду, також може вистачити і штампа в паспорті, якщо при цьому в державному реєстрі України є відомості про розірвання цього шлюбу.

Відповідальність за фіктивний шлюб або підозра в такому:

Якщо Ви подумали про те, що можна оформити також і фіктивний шлюб, то Ви повинні знати, що на сьогоднішній день українське законодавство на перший погляд досить ліберально ставиться до цього питання, оскільки воно прямо не передбачає юридичну відповідальність за фіктивний шлюб.

Єдине, що зазначено в законодавстві (встановлено в частині 2 ст. 40 Сімейного коде

ксу України) з цього питання, полягає в тому, що шлюб може бути розірваний в суді, якщо він був укладений чоловіком і жінкою або одним із них без наміру створити сім’ю і отримати права і обов’язки подружжя.

Згідно із законом майбутньому подружжю не обов’язково жити разом і вести спільне домашнє господарство, чоловік не буде виплачувати аліменти чужим дітям, нести відповідальність за фінансові зобов’язання і виконувати інші обов’язки подружжя.

Таким чином, шлюб з іноземцем може бути хорошим інструментом за умови врахування інтересів всіх сторін.

Однак ми рекомендуємо не ризиковати такими речами, а укладати реальні шлюби і будувати нормальну сім’ю.

Увага:

Деякі посередники пропонують паралельні з фіктивним шлюбом послуги, в які входить оформлення підроблених довідок або документів. Радимо, не зв’язуватися з такими особами або компаніями. Такий досвід може стати дуже проблемним, так як за підробку документів передбачена кримінальна відповідальність за ст. 358 КК України. Так, ця відповідальність не дуже сувора і зазвичай до позбавлення волі не доходить, але ніхто не застрахований від незаконних дій співробітників поліції і прокуратури, які можуть спробувати зловжити своїм становищем і займатися вимаганням, пред’являючи Вам підозра за більш тяжкою статтею.

Необхідно враховувати, що в органах внутрішніх справ існує спеціальний підрозділ нацполіціі, яке займається справами, пов’язаними з торгівлею людьми (ДБПТЛ). Негласно в зону повноважень цих підрозділів входить також контроль за міграцією.

Оперативні співробітники і агенти цього підрозділу часто діють напівлегальними методами, в тому числі шляхом створення видимості штучної актуальності виявлених злочинів. Іноді, перевищивши свої повноваження і незаконно звинувативши в провину, наприклад, ст. 149 КК України, вони поширюють в засобах масової інформації неправдиву інформацію, сприяючи необґрунтованого утримання під вартою підозрюваних. Це стаття тяжка, тому є можливість застосування до підозрюваних осіб заходи перетину у вигляді утримання під вартою.

Останнім часом також почастішали випадки спроб документування співробітниками правоохоронних органів діяльності деяких туристичних і консалтингових компаній і навіть затримання їхніх співробітників, пов’язані зі звинуваченнями у сприянні незаконному перетинанню кордону по ст. 332 Кримінального Кодексу України. Це також тяжка стаття і по ній також є можливість застосування до підозрюваних осіб заходи перетину у вигляді утримання під вартою.

Законність таких дій під великим сумнівом і тільки суд встановить чи є вина конкретних посередників в скоєнні зазначених злочинів або оперативні працівники, слідчі, прокурори і судді перевищують свої повноваження.

Наші адвокати – партнери ведуть захист у таких справах і в майбутньому буде зрозуміла позиція судів як першої, так і вищих інстанцій по подібним кримінальним виробництвам.

Адвокати нашої компанії має більш ніж 15 річний досвід захисту громадян від незаконних дій департаменту та територіальних управлінь БПТЛ і інших співробітників

правоохоронних органів. Постійно ведеться робота по декількох справах даної категорії. Є позитивні результати такого захисту. Ведеться робота по залученню декількох «перевертнів в погонах» до кримінальної відповідальності за ст.ст. 365, 365 КК України.

Пам’ятайте, що якщо Вас незаконно затримали за підозрою в торгівлі людьми або незаконному переміщенню громадянин через державний кордон, а ви навіть не підозрювали, що можете бути звинувачені в такому злочині, то це далеко не жарти.

Якщо у вас вимагають хабара співробітники поліції, то необхідно діяти швидко і напевно. Ви можете звернутися за допомогою до нас і ми допоможемо відстояти ваші права.

Також Ви можете звернутися із заявою про скоєний проти Вас співробітниками поліції злочині в територіальні органи Державного бюро розслідувань (ДБР).

Офіси знаходяться в будівлі, розташованій на станції метро Печерська: М. Київ, бульвар Лесі Українки, 26 (7-й поверх).

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.