У разі отримання російського громадянства вони забирають українське

 

В останні роки Україну згадували разом з Росією у багатьох статтях або на європейських телеканалах. Цьому сприяв 2014 рік, а саме зміна курсу України на Європу, а не на Росію. Потім відбувся референдум, окупація території, який одні країни визнають, а інші – не. В результаті люди, які проживали на території Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим, стали незахищеними. Тому що Україна не мала контролю над цими територіями, і, відповідно, законодавство України не працювало. І багато хто з тих, хто проживав на цій території, не мають російського громадянства.

 

Багато зібрали речі, забрали дітей та виїхали на неокуповану територію України. Де вони отримали посвідчення іммігранта (особи, яка залишила своє попереднє місце проживання проти їхньої волі) та деякі соціальні виплати. Таким людям було надано привілей сплачувати комунальні платежі, одноразову допомогу при переселенні. Їх дітям було легше вступати до університетів.

Деякі залишаються, а іноді виїжджають на контрольовану територію, щоб поповнити запаси. Оскільки вони скаржаться, що по той бік кордону все різко зросло, а зарплати залишились незмінними.

Через 6 років, 24 квітня 2019 року, президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих “ДНР” та “ЛНР”. Нагадаю, що відповідно до статті 4 Конституції України, «В Україні існує єдине громадянство».

Зараз в Україні вони заговорили про законопроект “Про внесення змін до Закону України” Про громадянство України. “Суть цього законопроекту полягає в тому, що у разі добровільного набуття російського громадянства такий новоспечений громадянин Росії автоматично позбавляється громадянства України. Україна, ця особа позбавлена ​​права на безкоштовні ліки, яке надається для громадян України, а також право на пенсію та право вибору під час виборів до Верховної Ради України та Президента України.

Станом на середину липня 2021 року 611 тисяч жителів самопроголошених Луганської та Донецької народних республік (ЛНР та ДНР) отримали російське громадянство у спрощеному порядку. Мешканці регіонів, які вже отримали свої нові паспорти, також зможуть скористатися правом вибору, а в 2021 році обрати Державну Думу Росії.

Це нове правило суперечить Мінським домовленостям та Конституції України.

Поки незрозуміло, як вони знайдуть людей, які отримали російське громадянство, оскільки між двома ворогуючими країнами немає жодної бази. Але очевидно одне, що незабаром ми з’ясуємо долю статті 19 Закону України «Про громадянство», оскільки законопроект уже внесений до Верховної Ради України.

Ми можемо лише стежити за новинами та чекати рішення Верховної Ради, а у разі позитивного рішення – підписання цього Закону Президентом України Володимиром Зеленським.

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.

З тегами: ,