Ріелторські послуги: діяльність в Україні і як правильно вибрати ріелтора

Ріелторські послуги: діяльність в Україні і як правильно вибрати ріелтора

Дійно, зараз є доволі високий попит на українську нерухомість, та звісно на послуги з пошуку та оформлення нерухомості, у тому рахунку для іноземних громадян, які проживають в Україні, оскільки проживати у своєму житті у Києві, наприклад, набагато вигідніше, ніж орендувати.

Крім того, ми консультуємо та допомогаємо у придбанні нерухомості українцям за кордоном, маючи наших партнерів у 80 крїнах світу.

Наші спеціалісти надають такі послуги на висосокму рівні, оскільки ми маємо спеціалізований досвід з придбання та успішного управління нерухомісттю для іноземнців на протязі більш ніж 10 років.

www.pravovoycentr.kiev.ua

З початку розберемо, хто і які послуги надає в агентствах нерухомості.

Ріелтор – індивідуальний підприємець або юридична особа, професійно займається посередницькою діяльністю при укладанні угод купівлі-продажу, оренди комерційної і житлової нерухомості шляхом зведення партнерів по угоді і отримання комісійних.

Маклер – торговий посередник. Як правило, професійно займається посередництвом при купівлі і продажу товарів, цінних паперів, послуг, страхування, сприяє укладанню угод купівлі-продажу шляхом зведення партнерів. В СРСР в основному були відомі квартирні маклери. У період становлення капіталізму більшість з них почали займатися нерухомістю.

Брокер – юридична або фізична особа, яка виконує посередницькі функції між продавцем і покупцем. Також координує роботу ріелторів в агентстві нерухомості.

Всі перераховані фахівці у своїй професійній діяльності повинні керуватися чинним законодавством, що стосується надання послуг з нерухомості. Основними нормативно-правовими актами Цивільний кодекс України Податковий кодекс України, Закон України “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та інші.

Як відомо з визначення поняття “ріелтор” – до його послуг відноситься не тільки перегляд квартир. Сучасні Агентство нерухомості надають широкий спектр послуг в сфері нерухомості в різних сферах.

Такими, зокрема. є:

– купівля-продаж, оренда нерухомості;

– пошук продавців / покупців;

– юридичний супровід угоди;

– реєстрація або оформлення об’єкта в державних або інших органах;

– консультації з питань укладення угод з нерухомістю;

– сприяння в отриманні кредитів;

– узаконення змін в об’єкти нерухомості;

– незалежна експертна оцінка всіх видів нерухомості, консультації по визначенню вартості об’єктів (будинок, котедж, квартира, земельна ділянка, будинок, приміщення, офіс);

– проведення комплексу рекламних заходів щодо просування об’єкта;

– консультації з вибору страхової компанії та питань страхування нерухомості (квартири, будинку, котеджу, будівлі)

– підготовка, отримання та реєстрація повного пакета документів для всіх видів операцій з нерухомістю.

Як же правильно вибрати ріелтора?!

Змодулюемо ситуацію, при якій зазвичай здійснюється вибір ріелтора: 1) дзвінок ріелтору; 2) зустріч з ріелтором; 3) отримання відповідей на поставлені запитання; 4) прийняття рішення про співпрацю і / або відхилення кандидатури конкретного ріелтора; 5) підписання договору про співпрацю та / або пошук іншого фахівця.

Чи не головними і визначальними критеріями при виборі свого посередника (ріелтора) на ринку нерухомості вважаються – тривалий досвід роботи, легальний правовий статус, вузька спеціалізація, рекомендації друзів і знайомих. Але! Навіть перераховане не дає гарантії на швидке і ефективне вирішення питання.

Щоб уникнути шахрайства або некомпетентності, слід враховувати наступне:

– кваліфікований фахівець відразу чітко і об’єктивно визначить максимально досяжний результат. Тому як ріелтор, надавати клієнту “райдужні” обіцянки, швидко почне тиснути на клієнта, що врешті-решт завершиться розривом співпраці або здійсненням операції на вкрай невигідних умовах для клієнта. Треба пам’ятати, що ріелтор може тільки запропонувати, а рішення завжди приймає клієнт;

– послуги кваліфікованого ріелтора не можуть коштувати копійки. Пам’ятайте, що особа, яка працює мінімальної винагороду, швидше за все некваліфікований спеціаліст у своїй справі;

– протягом усього часу, робота з ріелтором повинна бути комфортною. Ріелтор, який має достатній досвід, в першу чергу турбується про потреби клієнта, а не на характеристиках об’єкта нерухомості (це вторинне питання). Нижчого рівня фахівці можуть нав’язувати вам об’єк нерухомості і “бігти попереду воза” із здійсненням угоди і свого супроводу тощо;

– всі нюанси, які можуть виникнути при роботі ріелтора (з ріелтором) краще обговорити відразу. Такими можуть бути – переваги конкретного ріелтора над іншими ріелторами (число закритих угод, кількість повторних звернень і т.п.); 2) терміни покупки / продажу (обумовлюються заздалегідь із зазначенням дій в разі невирішення питання) 3) кількість об’єктів, з якими одночасно працює ріелтор (треба пам’ятати, що при одночасній роботі більш ніж 3-5 об’єктами, ефективність роботи може бути низькою) і т .п. Краще все моменти закріпити в договорі, щоб потім не виникало непорозумінь.

Про компанію

На підставі усього вищевикладеного можна зробити висновок, що в разі, якщо в вас немає часу і бажання самостійно займатися оформленням угоди з нерухомістю, то ріелтор – це перша людина, з яким варто зустрітися і до вибору якої слід підійти обдумано і обачливо.

Наша команда професійних юристів, що спеціалізуються на юридичному супроводі угод з нерухомістю комерційного і житлового фонду, забезпеченні інвестиційних проектів, оперативному управлінні в інтересах власників орендної комерційною нерухомістю, на судових спорах, пов’язаних з нерухомістю та вирішенні різних проблем з нерухомістю.

www.pravovoycentr.kiev.ua