Розділ майна подружжя під час розлучення в Україні

На жаль, в наш час таке явище, як розлучення через суд, стає соціальною нормою для нашого суспільства. У зв’язку з цим у подружжя виникає багато юридичних питань, і одне з них “як розділити майно разом”? Юридична фірма “Євсютін і Партнери” готова висловити свою думку з цього приводу.

Перш за все, слід зазначити, що існує особиста приватна власність чоловіка і дружини та спільна власність подружжя. Відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України, до особистого майна подружжя належать: майно, придбане одним із подружжя до шлюбу, майно, придбане чоловіком чи дружиною шляхом укладення договору дарування або спадщини, а також якщо майно було набутий під час шлюбу, але за гроші одного з подружжя, що належать йому особисто.

Розділ майна та особистої власності подружжя

Як показує судова практика, визнати право власності на особисте майно подружжя чи подружжя на майно, придбане ними під час шлюбу, але за гроші одного з подружжя, який належав йому особисто, можна в суді. Для підтвердження цих фактів існують дві складові. По-перше, це гроші, які перебувають у власності чоловіка чи дружини до одруження, або придбані шляхом надання їм подарунка чи спадщини. По-друге, при купівлі нерухомості в договорі купівлі-продажу було вказано вартість, яка пропорційна сумі договору дарування чи спадщини. Таким чином, це свідчення того, що це майно було придбано подружжям чи подружжям за власні кошти.

Необхідно також звернути увагу на те, що особисте майно подружжя ст. 57 Сімейного кодексу України включають речі індивідуального користування, такі як призи, нагороди, отримані чоловіком чи дружиною за заслуги, в тому числі коштовності, навіть якщо вони були придбані за рахунок загальних коштів подружжя, і цей перелік є не вичерпний.

Розділ майна при розлученні та спільне майно подружжя

Тепер давайте розглянемо спільне спільне майно подружжя, і як відбуватиметься поділ майна при розлученні. Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно, придбане під час шлюбу, належить подружжю та подружжю на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що хтось із них не мав з поважної причини (освіта, домашнє господарство, догляд за дітьми, само- зайнятість). З вищенаведеного правила можна зробити висновок, що незалежно від того, працювали чоловік або дружина, коли вона була придбана, наприклад, нерухомість, вона вважається спільною власністю подружжя, і, таким чином, майновий розділ подружжя відбуватиметься в рівні частки.

Однак слід зазначити, що є винятки. Відповідно до ст. 62 Сімейного кодексу України, якщо майно дружини, чоловіка під час шлюбу значно збільшилось у вартості внаслідок спільної праці або грошових витрат або витрат іншого подружжя, це у разі виникнення суперечки може бути визнано рішення суду як об’єкт спільних майнових прав подружжя. Наприклад, якщо у чоловіка до шлюбу був приватний будинок, а в шлюбі спільними зусиллями чоловіка і дружини будинок значно збільшився (з одного поверху на два поверхи), то на підставі рішення суду , приватний будинок чоловіка визнається спільною власністю тієї самої, і в цьому випадку поділ майна буде роздільним.

У деяких випадках, розділяючи майно, ви можете збільшити його частку

Також статтею 70 Сімейного кодексу України визначено, що рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо вона або її діти проживають разом з ним, а також повноправний син-дочка-інвалід за умови, що розмір аліментів, які вони отримують, недостатній для забезпечення їх фізичного, духовного розвитку та лікування.

Іншими словами, якщо після розлучення діти живуть з подружжям і аліментів на дитину недостатньо (скажімо, суд встановив мінімальні аліменти в розмірі 30% від мінімального прожиткового мінімуму) або є заборгованість по аліментах, то виходячи з поділу майна, рішення суду щодо частки дружини може бути збільшено.

Розділ власності після розлучення та обмеження

Нарешті, я хотів би зазначити, що позовна давність не поширюється на вимоги щодо поділу майна, що є об’єктом права спільної власності подружжя, якщо шлюб між ними не припиняється. Вимоги до поділу майна, оголошеного після розірвання шлюбу, позовна давність три роки.

Після розлучення, якщо у вас спільна власність, то краще не витрачати час і займатися питанням його розподілу. Оскільки після закінчення строку позовної давності у три роки, ви не можете подати до суду позов про поділ майна, ви не можете, а майно залишатиметься у власності чоловіка чи дружини, залежно від того, хто видав право власності. У цьому випадку подати позов можна лише після закінчення строку позовної давності.

http://donadvocat.com/en/news/immigracia_v_ukrainu.html
ІМІГРАЦІЯ ДО УКРАЇНИ – НАША СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
Юридична фірма “UiP” пропонує адвокатську допомогу у підтримці міграції в Україну та імміграційних справ особливої ​​складності в Україні та за кордоном, щодо видачі в Україну та Україну, щодо міграції з України та України, щодо спорів з державними органами.
Ми також організовуємо комплекс заходів щодо забезпечення безпеки та захисту іноземців в Україні.

  • Більше 20 років досвіду.
  • Величезний досвід наших юристів та фахівців у державній міграційній службі, слідчих, прокурорських та судових посадах.