Про е-візу в Україні

Е-Visa (віза, яка видається в електронному вигляді) – це дозвіл, необхідний для в’їзду в Україну або для транзитного проїзду через її територію, яке видається віддалено через Інтернет – з використанням Інтернету і спеціальної візової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформаційно-телекомунікаційна система Visa – це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту та обробки інформації про особу та візах, які обробляються з використанням її засобів.

Вимоги до видачі віз в електронному вигляді встановлюються Міністерством закордонних справ України.

На який термін?

Електронна віза видається одноразово – на термін до 30 днів для в’їзду в Україну з діловими, приватними, туристичними цілями, а також з метою лікування, діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту, з метою виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного ЗМІ.

В’їзд в Україну іноземця на підставі електронної візи здійснюється на міжнародних контрольно-пропускних пунктах через державний кордон.

Коли я можу подати?

Для отримання електронної візи іноземець повинен подати заяву на візу не раніше, ніж за три місяці і не пізніше, ніж за 10 робочих днів до початку планованої поїздки. Заява на отримання візи від імені неповнолітнього чи недієздатного особи подається одним із батьків або іншим законним представником.

Подача заяви на візу включає в себе:

  • реєстрація на сайті Міністерства закордонних справ України;
  • заповнити бланк заяви на е-візу і завантажити фотографії.

Додаток до бланку заяви відсканованих копій:

  • сторінки з особистими даними паспортного документа;
  • дійсний поліс медичного страхування, що покриває витрати не менше 30 000 євро або еквівалент в іншій валюті, якщо інше не передбачено законодавством або міжнародними договорами України;
  • документ, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення в країну походження або транзиту до третьої держави або можливість легального отримання достатнього фінансового забезпечення на території України;
  • документ, що підтверджує мету поїздки (українською або англійською мовою) відповідно до пунктів нижче наведеними.

Оплата консульського збору в безготівковій формі з використанням електру онних платіжних засобів через сайт Міністерства закордонних справ.

Які документи ще потрібні?

Для в’їзду в Україну громадянам з деяких країн можна отримати е-візу.

Однак, для її отримання, крім страхового поліса та інших документів необхідно мати документ, який служить підставою для в’їзду, зазвичай це запрошення.

Без нього візу Ви не отримаєте.

Оформлення запрошень в Україну відповідно до встановлених спеціальними правилами.

Чи потрібно друкувати його на принтері?

Для в’їзду на територію України та виїзду з території України електронна віза видається іноземцем на паперовому носії разом з паспортним документом посадовій особі державних органів прикордонної охорони і зберігається протягом усього терміну його перебування в Україні.