Посвідка на тимчасове проживання в Україні

Посвідка на тимчасове проживання в Україні

 

Оформлення і реєстрація в Україні іноземців на відповідний термін

Вид на проживання (ВНЖ) дає право громадянам інших країн спокійно проживати в Україні. Чинне законодавство надає велику кількість можливостей для його отримання. Однак далеко не всі іноземці їх використовують. Чому? Можливо, просто не володіють інформацією. Пропонуємо заповнити цю прогалину за допомогою цієї статті.

Процедура отримання ВНЖ в Україні має ряд особливостей. Список підстав досить вузький і конкретний. Тим, хто відповідає всім вимогам, що пред’являються і пройде всі необхідні процедури, отримає на руки документ, який в Україні називають «Посвідка», це означає “Свідоцтво” або “Посвідчення”.

На даний момент «Посвідка» друкується не на папері. Документ являє собою пластикову карту, в якій знаходиться чіп, що містить всі дані про людину.

Як правило, видається ВНЖ на один рік. Виняток становлять студенти. Їм «Посвідка» видається на весь час навчання: на один рік для учнів на підготовчому відділенні та одразу на чотири для тих, хто розраховує освоїти програму бакалаврату.

При необхідності термін дії ВНЖ можна продовжити. «Посвідка» дає можливість не тільки беспрпятственно перебувати на території країни, а й залишати і в’їжджати в будь-який зручний час.

Хто може розраховувати на отримання українського ВНЖ?

Стати володарем українського ВНЖ можуть громадяни інших держав, за умови, що вони:

 • мають дозвіл на працевлаштування в Україні;
 • мають близьких родичів в Україні (дитина, батько, мати …);
 • уклали шлюб з громадянином країни (по шлюбу);
 • беруть участь в міжнародних технічних проектах і можуть підтвердити свою участь документально;
 • знаходяться в країні на запрошення релігійної організації для здійснення релігійної діяльності;
 • зайняті в українських представництвах неурядових іноземних організацій;
 • працюють у філіях банків інших країн;
 • здійснюють культурну, освітню або наукову діяльність;
 • ведуть спортивну діяльність на території України;
 • беруть участь у волонтерських програмах;
  проходять навчання в українських закладах;
 • працюють кореспондентом іноземного ЗМІ;

Як оформити «Посвідку» правильно

Для оформлення посвідки на проживання доведеться зібрати пакет документів. У ньому обов’язково повинні бути присутніми:

 • переклади на українську мову всіх сторінок паспорта, нотаріально завірені і мають візу типу Д;
 • поліс медичного страхування;
 • квитанція, що підтверджує оплату держмита в передбаченої законом сумі.

Також потрібно буде надати документи, що підтверджують підставу для отримання ВНЖ. Залежно від ситуації, їх набір може різнитися. Це можуть бути свідоцтво про шлюб, дозвіл на працевлаштування та ін.

До кого звертатися?

Ті, хто розраховують пройти процедуру легко і без зайвих зволікань, можуть звернутися за допомогою до кваліфікованих юристів, які мають подібну практику.

В іншому випадку процес може затягнутися. Цьому сприяють і специфіка української міграційної служби, і деяка невизначеність, яка присутня в законодавстві і в цілому формалізм.

Коли чекати вирішення питання?

Рішення щодо надання ВНЖ приймається протягом трьох тижнів з моменту подачі документів. Приймати його уповноважені глави органів міграційної служби або їх заступники.

Коли чекати вирішення питання?

Рішення щодо надання ВНЖ приймається протягом трьох тижнів з моменту подачі документів. Приймати його уповноважені глави органів міграційної служби або їх заступники.

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.