Порядок перевезення громадянами готівки через кордон

Порядок перевезення громадянами готівки через кордон

В кінці минулого року Національний банк України видав Постанову від 12 грудня 2017 N 127. Останньою внесено зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України (затверджена постановою НБУ 27.05.2008 N 148).

Загалом нововведення стосуються документів, що підтверджують переміщення громадянами України (фізособами) готівки через митний кордон України в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Так само, як зазначено абзацом раніше, громадянин України має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

У свою чергу вивезення за межі України громадянами (резидентами) готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків в банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (в випадку здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. А документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків в банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, діють протягом 90 календарних днів з дня зняття ними готівки з власних рахунків в банках.

Постанова N 127, про яку йшла мова вище, вступило в силу з дня його офіційного опублікування (з 13.12.2017 р).

Далі згадаємо про інші правила переміщення цінностей.

Пересилання готівки в Україні та за межі дозволяється в міжнародних поштових відправленнях та в міжнародних експрес-відправленнях з оголошеною цінністю фізичним особам в сумі, що не перевищує в еквіваленті 300 євро. Міжнародні поштові відправлення та міжнародні експрес-відправлення, у які вкладена готівка в сумі, що перевищує встановлені цією Інструкцією норми, отримувачам не видаються, а повертаються відправникам.

Що ж стосується переміщення банківських металів, то громадяни мають право ввозити в Україну та вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі.

А здійснювати переміщення цінних паперів (вивозити / пересилати), фізичні особи мають право на умовах письмового декларування та за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на вивезення (пересилання) за межі України цінних паперів. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з вивезення (пересилання) за межі України фізичною особою виражених в іноземній валюті цінних паперів, які були раніше ввезені цією особою в Україну, що підтверджується митною декларацією.