Отримання дозволу на тимчасове проживання на підставі навчання в Україні іноземцем

Під час незалежності України можна побачити тенденцію, що багато іноземців приїжджають до України, щоб отримати тут вищу освіту. В першу чергу це стосується професій у таких сферах, як медицина, технічні спеціальності, програмування та ІТ-технології. Переважно це іноземці з країн: Індії, Китаю, Африки та країн СНД.

Перш за все, студентам (іноземцям) потрібно приїхати в Україну за візою типу “D”, подати необхідні документи до навчального закладу для вступу, а під час успішних іспитів та зарахування направити наступні документи до територіального управління Державної міграційної служби України:

– Заява;
– паспорт іноземця з візою типу “D” (за наявності, наприклад, якщо іноземець із країн СНД). Оригінал паспорта повертається після перевірки, і подаються лише копії сторінок паспорта іноземця з перекладом на українську мову. Переклад засвідчується нотаріально;
– Наказ навчального закладу про наявність місць для іноземних студентів;
– Наказ навчального закладу про зарахування до навчання іноземця;
– запит навчального закладу, який заявляє про зобов’язання повідомити Державну міграційну службу України про відрахування з такого закладу;
– поліс медичного страхування;
– квитанція про сплату державного мита в розмірі 34,00 грн, адміністративна послуга в сумі 156,46 грн, вартість форми в розмірі 57,00 грн;
– Чотири фотографії іноземця розміром 3,5 * 4,5 сантиметра в матовому папері (фотографії в головних уборах, які не приховують овальне обличчя людини, громадяни, релігійні переконання яких не дозволяють з’являтися третім особам без головного убору, можуть дозволяти їх надавати, якщо в паспортних документах вони зображені на головних уборах);
– Копія довідки, виданої податковим органом про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності).

Перераховані вище документи подаються іноземцем особисто, у разі хвороби або обставин непереборної сили документи можуть подавати представник за дорученням. Після отримання територіальними органами документів Державна міграційна служба протягом чотирнадцяти днів приймає рішення про надання іноземцю дозволу на тимчасове проживання в Україні. На підставі рішення іноземець отримує посвідчення на тимчасове проживання в Україні. Цей документ підтверджує факт легального проживання іноземця в Україні протягом одного року.

Отримавши дозвіл на тимчасове проживання в Україні, іноземець повинен протягом десяти днів звернутися до Центру надання адміністративних послуг з реєстрації його місця проживання, після чого адреса проживання іноземця відображатиметься в посвідченні. У більшості випадків навчальні заклади забезпечують іноземних студентів своїми гуртожитками для реєстрації місця проживання. Також іноземець може придбати резиденцію в Києві.

Щоб продовжити термін дії дозволу на тимчасове проживання в Україні, іноземець повинен звернутися до територіального управління Державної міграційної служби протягом п’ятнадцяти днів до закінчення строку дії дозволу.

У випадку іноземця з вищого навчального закладу він повинен повідомити Державну міграційну службу України. Органи Державної міграційної служби України відкликають посвідчення на тимчасове проживання в Україні, складають відповідні документи про його вилучення та повідомляють про це Державну прикордонну службу України. Після цього іноземець повинен покинути територію України протягом місяця.