Нагадуємо, що важко залишати дітей (до 16 років) за кордоном

Нагадуємо, що важко залишати дітей (до 16 років) за кордоном.

У постанові Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Правил перетину державного кордону громадянами України” від 19.10.2016 N 733 заборонено перетин кордону дітям до 16 років у супроводі одного з батьки без нотаріально посвідченої згоди іншого батька без відмітки паспортного документа про прийняття на постійну консульську реєстрацію.

Раніше для перетину кордону досить зазначити, що була тимчасова консульська реєстрація, що в подальшому може призвести до скарги на законність виїзду.

Тепер новий порядок призначений для запобігання незаконному вивезенню дітей одним батьком без дозволу іншого, сприятиме захисту прав і дітей, і іншого батька.

Також заплановано деякі зміни чинного законодавства. А саме Комітет Верховної Ради України з закордонних справ рекомендував прийняти в першому читанні проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку усунення з України народних депутатів України”. Документ пропонує заборонити виїзд з України народних депутатів, щодо яких у Верховній Раді подано подання до Генеральної прокуратури щодо дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт.