МАКСИМ СОКОЛЮК: комфортні умови для громадян та протидії корупції – головний пріоритет ДМС

Голова міграційної служби Максим Соколюк представив публічний звіт про роботу ГМС за 2017 рік у час виїзного розширеного засідання колегії ДМС за участю керівників територіальних органів та структурних підрозділів.

Максим Соколюк підкреслив, що в 2016-2017 роках було розпочато глибинну реформу системи документування, і якщо до цього часу було змінено законодавство і введений принципово нові механізми ідентифікації та документування, то в 2018 році міграційна служба повинна почати системні зміни роботи підрозділів з обслуговування громадян. Мова йде не тільки про облаштування приміщень і модернізацію парку устаткування, але і про оптимізацію структури і функціонального навантаження на працівників.

За словами глави міграційної служби, вкрай важливо прискорити процеси поділу функцій “фронт” і “бек” офісу, це вкрай важливо з точки зору забезпечення більш ефективної співпраці з центрами надання адмінпослуг, які все активніше залучаються до оформлення біометричних документів.

Важливим напрямком реформування за словами Соколюка чітка уніфікація роботи співробітників ДМС при наданні послуг. Міграційною службою створено Стандартні операційні процедури (СОП) для найпопулярніших послуг, які описують, як повинен діяти працівник ДМС в кожній ситуації. Для координації діяльності територіальних підрозділів в обласних управліннях будуть створені спеціальні підрозділи, які на постійній основі будуть контролювати якість надання адміністративних послуг громадянам.

Особливу увагу було приділено питанням протидії корупції в ДМС. Глава відомства зазначив, що останні затримання працівників ДМС правоохоронцями свідчать про істотні недоробки керівників територіальних органів, практично повна відсутність дієвого контролю за роботою підлеглих. ДМС активно вивчає всі процедури на предмет наявності корупційних ризиків і активно сприяє правоохоронцям у розкритті злочинців серед працівників ДМС. Інформація про оголошення в мережі Інтернет від приватних осіб і організацій про “прискорення” оформлення паспортів в разі виявлення передається до правоохоронних органів, нерідко в таких схемах залучені і працівники територіальних підрозділів міграційної служби. Однак, за словами Максима Соколюка, саме пасивність керівників територіальних органів сприяє такий “діяльності” підлеглих – дієвий контроль істотно зменшить роботу правоохоронних органів.