Криптовалюту врегулювали законом

Правовий режим віртуальних активів, учасників ринку віртуальних активів, їх права та обов’язки, послуги з обміну віртуальних активів закріплено на законодавчому рівні.

8 вересня, Верховна Рада ухвалила в Закон «Про віртуальні активи».

Що ж таке віртуальні актви?

Віртуальний актив — нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів.

 Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об’єкти цивільних прав. Законом визначено повноваження Національного банку України у сфері обороту віртуальних активів, повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у сфері обороту віртуальних активів, Державний реєстр постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів.

Законом також внесено зміни до низки законодавчих актів. Зокрема, розділ ІІІ Цивільного кодексу доповнено главою 151 «Віртуальні активи». «Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування», — заявив в зв’язку з прийняттям закону віце-прем’єр, міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Чиновник зазначив, що в Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд грн. «Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну, — зауважив він. — З жодною операції з віртуальними активами не платяться податки».

Даний закон допоможе залучити інвесторів до України, тим самим збільшити ВВП та кількість робочих місць, що зробить позитив для економіки. Більш того, даним Законом, Україна легалізувала такий вид валюти, як криптовалюту. Тепер криптовалюту можна використовувати у розрахунках, а також укладати договори оплачуючи їх криптовалютою.

Отже, на даний момент в Україні розкриваються нові можливості як для українських так і для іноземних, експерти прогнозують велику кількість активів, які будуть заходити в Україну. Що різко підвищить інтерес до держави.

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.

З тегами: , , ,