Зміни до Податкового кодексу України 2022 рік

Не так давно був прийнятий новий закон про внесення змін до Податкового кодексу України, в народі його називають законопроектом 5600.

Що ж нам цікаво в змінах які відбулись?

Насправді, нам цікаво багато чого, адже зміни торкнулись всіх, як фізичних осіб підприємців, так і юридичних осіб, особливо, тих хто має справу з енергетикою та сільськогосподарською діяльністю.

Це стоскуются також й суб’єктів хосплдарськоі діяльності із іноземними інвестиціями, а також фищичних осіб підприємців іноземців, які працюють в Украину у сфері IT.

Отже, які зміни відбулись? (ми відібрали те, що на наш погляд основне для наших клієнтів):

 • Зміни стосуються обчислення податку на прибуток, (те що я зрозуміла): що у разі якщо в попередній редакції ПКУ у випадку, якщо в минулому році були збитки, то при сплаті податків їх віднімали ( сума оподаткування зменшувалась), то згідно з мінами сума оподаткування може зменшитись лише на 50% від збитків.
 • Якщо ввозили обладнання то розстрочення податків діє до 2025 року (пільги).
 • Якщо здійснюється діяльність від реалізації сільськогосподарської продукції або використовується сільськогосподарська земля за це потрібно платити додатковий податок, сума податку не менше Мінімальне податкове зобов’язання(є формула для вирахування).
 • Також для реєстрації на 4 групу фізичним особам зменшили розмір сільськогосподарської землі тепер 0.5 га (раніше 2 га).
 • Змінились ставки акцизного податку (з третього місяця з дня набрання чинності закону).
 • У випадку якщо у юридичної особи є  борг то керівник не може виїхати закордон (забезпечувальний захід).
 • Термін оформлення податкового кредиту з ПДВ на підставі старих накладних зменшили до 365 днів (було 1095 днів).
 • Юридичні особи, що займаються розведенням птиці не зможуть бути платниками єдиного податку  на 4 групі.
 • Надавачі послуг інтернету тепер на 3 групі.
 • При розрахунку через РРО потрібно аби був штрих код марки акцизного податку.
 • З меншили штраф у двічі, якщо немає документів на обліковий товар.

Отже, згідно з змінами, більшість з яких починає діяти від 01 січня 2022 року, держава намагається збільшити надходження до бюджету із звичайних підприємців, тим самим збільшуючи податки. 

Тож, наша перша порада: перед тим як сплачувати податки в 2022 році, перевірте всі реквізити та документи, які потрібно заповнити та подати.

Також, радимо тим, хто займається або планує займатися діяльністю пов’язаною з сільськогосподарською діяльністю замовити консультацію, адже стосовно таких осіб в новому кодексі є дуже багато змін.

Команда United International Partners бажає вам здоров’я у новому 2022 році та процвітання вашого бізнесу!

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.

З тегами: , ,