Земля в Україні

У своїх статтях ми вже неодноразово розповідали про ринок землі. Також ми обгрунтовували нашу точку зору стосовно доцільності вкладання грошей у землю, адже земля це ресурс, якого не стає більше.

І от все пройшло декілька місяців з моменту відкриття ринку землі ( нагадаю, що Верховна Рада України прийняла даний закон 31 березня 2021 року) і зараз ми вже можемо оцінити, які коливання на ринку землі відбулись та чи принесуть вони прибуток.

Головне питання цієї статті: “Чи стануть інвестиції в землю альтернативою нерухомості та депозитам?”

Після відкриття земельного ринку з 1 липня середня ціна на землю коливалася в межах $ 2-3,6 тис. за гектар. Ціни оренди – $ 150-200 га/рік.

Найбільша частка проданих ділянок – у Київській області (понад 430). Тут же – і найдорожча земля. Біля Києва (віддаленість 20-30 км), ціна досягала $ 4,5 тис. за гектар. В той час, як наприклад у Львівській області вартість гектара починається від 1 тисячі $.

При цьому щорічно вартість паїв підвищуватиметься на 15-20%, судячи з досвіду більшості європейських країн, прогнозують експерти та додають, що інвестиції в купівлю землі зараз стануть більш прибутковою альтернативою інвестиціям у житлову нерухомість і банківським депозитам. Тим самим ті, хто вклався в ринок землі зможуть отримувати непогані прибутки з данної сфери.

При інвестиції в житло середній прибуток становить 5-7% річних. При здачі землі в оренду інвестор отримає 7-10%. Якщо порівнювати інвестиції в землю з депозитом у банку, то ставка за гривневими вкладами становить 6-8% річних, у доларах – 1-3%. Ці показники також поступаються прибутковості від здачі паїв в оренду.

Також хочемо нагадати, що з 1 липня 2021 року купувати землю зможуть лише фізичні особи. Так триватиме два з половиною роки, до 2024, коли право купувати землю отримають юридичні особи. До 2024 року “в одні руки” можна буде придбати не більше 100 гектарів. Далі – не більше 10 тисяч гектарів.

Судячи з динаміки цін, та попиту на землю в Україні, пік ціни припаде на 2023- 2024 роки, що дозволить отримати прибутки з вже зроблених інвестицій.

Якщо ви збираєтесь інвестувати гроші, аби отримувати стабільний дохід від них, наші юристи з радістю вам допоможуть інвестувати по найвигіднішим умовам для вас, та зробити так, аби окрім прибутку ви тримали ще багато корисного.

         За більш детальною інформацією, звертайтесь до спеціалістів компанії  United International Partners.

Імміграційне адвокатське бюро було створено в 2007 році. Воно надає допомогу іноземним клієнтам у Києві (KV), Одесі (OD), Дніпрі (DP), Львові (LV), Харкові (KH), Луганській (LG) і Донецькій (DN) областях, АР Крим (KR) і у інших регіонах України.

З тегами: , , , ,