Дозвіл на тимчасове проживання в Україні від волонтерської організації

Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15 липня 2013 року № 681 “Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв на реєстрацію посвідки на проживання та посвідки на тимчасове проживання”, іноземці та особи без громадянства мають право отримати дозвіл на тимчасове проживання в Україні від волонтерської організації.

По-перше, волонтерська організація повинна бути включена до переліку організацій та установ, які беруть участь у діяльності іноземців та осіб без громадянства для проведення волонтерської діяльності в Україні. По-друге, заклад повинен зробити запрошення іноземцю на своєму офіційному бланку із зазначенням, у якому проекті буде використана робота майбутнього волонтера відповідно до закону України “Про волонтерську діяльність”.

Необхідно враховувати ці умови, оскільки не існують поодинокі випадки, коли іноземці, які не мають підстав для законного перебування в Україні, стають здобиччю шахраїв.

Наша компанія спеціалізується на міграційному праві та надає кваліфіковані закордонні юридичні послуги для працевлаштування у волонтерських організаціях України. Разом з нами ви зможете отримати всі необхідні документи за короткий час і бути впевненим, що вас не обдурять.

Отримавши запрошення іноземцю в Україні, він повинен подати заяву до посольства України на території своєї країни для отримання візи “D” терміном на 90 днів. Ця вимога не поширюється на громадян наступних країн: Російської Федерації, Республіки Молдова, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, оскільки відповідні міжнародні угоди були укладені між Україна та вищезгадані держави щодо встановлення безвізового режиму між країнами.

Після отримання візи “D” йому потрібно подати заяву до Державної міграційної служби України протягом п’ятнадцяти днів до закінчення терміну дії візи та подати такий перелік документів:
• Заява;
• Оригінал паспорта з візою типу “D”, який після пред’явлення повертається та приймаються лише копії для перекладу українською мовою. Переклад засвідчується нотаріально;
• Петиція приймаючої сторони (волонтерської організації) із зазначенням проекту, в якому бере участь іноземець, із зазначенням строку проекту, із зазначенням можливості залучення іноземця.
• Оригінали установчих документів волонтерської організації після подання, повернення та прийняття лише копій;
• поліс медичного страхування іноземця;
• Оригінал квитанції про сплату державного мита;
• чотири фотографії іноземця 3,5 х 4,5 сантиметра;
• копія реєстраційного номера податкової картки платника, видана органами Державної фіскальної служби України.

Цей перелік документів необхідний для ідентифікації іноземця та переконання органами Державної міграційної служби України, що іноземець перебуває в Україні на законних підставах і не порушив процедуру перетину кордону, а також переконання працівників Державної міграційної служби України в тому, що його метою залишатися в Україні, це волонтерство.

На підставі документів, отриманих від іноземця, Державна міграційна служба України надає іноземцю дозвіл на тимчасове проживання на один рік терміном на десять днів. Отримавши дозвіл, іноземець повинен протягом 10 днів звернутися до адміністративних послуг щодо реєстрації місця проживання. Після закінчення терміну дії дозволу іноземець має право подати документи на продовження строку дії дозволу на тимчасове проживання в Україні. У цьому випадку іноземець повинен звернутися до Державної міграційної служби України з повним переліком документів за 15 днів до закінчення строку дії дозволу.

Слід мати на увазі, що іноземець повинен обов’язково здійснити заміну на тимчасове проживання, коли йому 25 та 45 років. У цьому випадку органи Державної міграційної служби України анулюють попереднє посвідчення, вилучають його та надають нове, оскільки робиться відповідний запис у його закордонному паспорті.