Дитину за кордон тепер можна вивезти без дозволу другого батька

Дитину за кордон тепер можна вивезти без дозволу другого батька

Головою Держави П.Порошенко 04.02.2018 р .. Підписано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів” N 2234-VIII. Прийняті зміни починають свою дію завтра – 06.02.2018 року.

Загалом, зазначеним Законом N 2234-VIII значно обмежені права неплатників аліментів.

Так, до осіб, які не платять аліменти і мають заборгованість в розмірі, що сукупно перевищує суму “аліментних” платежів за 6 місяців, можуть бути застосовані наступні покарання:

– виконання соціальних робіт терміном від 120 до 240 годин (залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначені органами місцевого самоврядування). За виконання соціальних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час;

– якщо порушник відмовляється від виконання соціальних робіт, невідпрацьований термін соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом. 1 (одна) добу арешту дорівнює 15-ти годинах невідпрацьованих соціальних робіт і не може перевищувати 15 діб;

– тимчасове обмеження боржника у праві управління транспортними засобами;

– тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською і пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

– тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

Тепер більш детально на тему, що стосується дозволу на вивезення дитини за кордон.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів” N 2234-VIII, про який вже йшла мова вище, передбачає, що в разі заборгованості по аліментах одного батька, батько, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України:

– на термін, що не перевищує одного місяця;

– на термін, що перевищує один місяць, з метою лікування, навчання дитини за кордоном, при наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем про наявність у другого з батьків заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Довідку про наявність заборгованості по сплаті аліментів можна отримати в державної виконавчої служби (у приватного виконавця) в порядку, встановленому законом.

Звертаємо увагу! Термін дії такої довідки становить один місяць з дати його видачі.