Віза в Україну

Типи віз в Україну.

Візи, залежно від мети поїздки, поділяються на такі типи, що позначаються буквено-цифровим кодом (літери латинського алфавіту – в машиночитаній зоні):

  • транзитна віза (зазначена буквою В, у машиночитаній зоні – VB)
  • короткострокова віза (позначена буквою С, в машиночитаному районі – VC)
  • довгострокова віза (зазначена буквою D, у машиночитаемій зоні – VD).

Транзитна віза

Транзитна віза видається іноземцям та особам без громадянства у разі транзиту через Україну до третьої країни, а також транзитного перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом.

Транзитна віза видається одноразовою, дворазовою та багаторазовою на період, зазначений у документах, що є підставою для видачі такої візи, але не більше одного року, якщо інше не передбачено міжнародними угодами України.

При цьому термін перебування на території України під час кожної транзитної подорожі через її територію не повинен перевищувати п’яти днів.

Коротка віза

Коротка віза видається іноземцям та особам без громадянства для в’їзду в Україну, якщо їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Короткострокова віза:

  • одного разу
  • два рази
  • кратні

Короткострокова віза, як правило, становить шість місяців або період, зазначений у документах, що є підставою для видачі такої візи, але не більше п’яти років.

У цьому випадку термін дії візи не може перевищувати термін дії закордонного паспорта (тобто паспорт повинен бути дійсним не менше трьох місяців після оголошеної дати виїзду з території України).

У випадку, якщо іноземна держава видає візи громадянам України на строк понад п’ять років, термін дії короткострокової візи для громадян такої держави визначається Департаментом консульської служби Міністерства закордонних справ, з урахуванням принципу взаємності.

Довгострокова віза

Довгострокова віза видається іноземцям та особам без громадянства для в’їзду в Україну з метою опрацювання документів, що дають право на перебування чи перебування в Україні на строк, що перевищує 90 днів.

Довгострокова віза видається іноземною дипломатичною установою України кратною 90 днів, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України.

Період, протягом якого іноземець або особа без громадянства може в’їхати в Україну, та період перебування на її території зазначений у візовій наклейці.