Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи

Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи

Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи тощо.

Економічні проблеми в суспільстві і відсутність позитивних поліпшень все більше наштовхують український народ на думку про переїзд в іншу країну.

Взагалі, існує багато способів “легально” мігрувати в іншу країну. Такими, наприклад, є:

– підписання контракту на роботу;

– інвестиція в економіку;

– заснування фірми тощо

Якщо брати докладніше, то у кожної країни є свої норми і перелік необхідних процедур. Хоча, для громадян нашої країни, в першу чергу для законного виїзду із країни потрібно оформити дозвіл на виїзд з України на постійне місце проживання. І як наслідок, таким документом передбачається зняття вас з реєстрації за місцем проживання і надається дозвіл (без порушення законодавства) виїхати з країни. Простими словами, такий дозвіл надає Вам статус емігранта, а не біженця.

Тепер докладніше про саму процедуру і документи.

Наказом МВС від 16.08.16 р .. N 816 затверджено Порядок провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України через кордон на постійне місце проживання.

Саме оформлення необхідних документів для виїзду за кордон на постійне місце проживання здійснюється:

1) для особи, яка досягла 16-річного віку – на підставі особистої заяви такої особи за затвердженою формою;

2) для особи, ще не досягли 16-річного віку і / або для особи, визнаного судом обмежено дієздатним / недієздатним – на підставі заяви одного з батьків (або усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Відповідну заяву подається на ім’я керівництва територіального органу Державної міграційної служби за місцем реєстрації проживання в Україні із зазначенням повних відомостей про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, телефон).

Коли зацікавлена ​​особа виявляє бажання (шляхом подання відповідної заяви) виїхати за кордон на постійне проживання з дітьми, які не досягли 16-річного віку, окремі заяви заповнюються на кожну людину.

Таким чином, разом із заявою подаються такі документи (оригінали та копії):

1) 3 (три) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

2) паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку);

3) ідентифікаційний номер платника податків;

4) свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку);

5) довідка про реєстрацію місця проживання;

6) для деяких осіб – військовий квиток або довідка відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України;

7) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, за винятком випадків, коли законним представником є ​​один з батьків (усиновлювачів);

8) для дітей у віці від 14 до 16 років ЇХ письмову згоду, засвідчену нотаріально;

9) копію рішення суду, завірену в установленому порядку – при відсутності згоди одного із законних представників на виїзд за кордон на постійне місце проживання дитини, яка не досягла 16-річного віку, або особи, визнаного судом обмежено дієздатним або недієздатним;

10) нотаріально завірена згода законних представників, які залишаються в Україні, на виїзд (або копію свідоцтва про смерть або рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною чи недієздатною, або безвісно відсутнім або оголошеного її померллю)

11) нотаріально завірена згода дитини у віці від 14 до 16 років на виїзд за кордон на постійне проживання;

12) документи (квитанції), що підтверджують оплату;

13) довідка про сплату податків;

14) довідка про несудимість.

Таку заяву (разом з пакетом документів) розглядається протягом 3 місяців з дня її подачі. А термін дії рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне місце проживання, в свою чергу, становить 6 місяців з дня його прийняття.

По закінченню зазначеного абзацом раніше терміну, якщо заявник не звернувся до територіального органу Державної міграційної служби для оформлення документів, рішення втрачає силу, про що робиться відмітка в заяві.